Apple julkaisi uuden iPhonen – Punaisella mallilla tehdään hyväntekeväisyyttä

Manu Pitkänen

Apple julkaisi uuden iPhonen – Punaisella mallilla tehdään hyväntekeväisyyttä
Applen iPhone 7- ja iPhone 7 Plus -mallistot saivat tänään uutta verta, kun IT-jätti lisäsi vanhojen värivaihtoehtojen rinnalle yhden uuden: punaisen. Apple on useita vuosia panostanut AIDSin vastaiseen työhön (PRODUCT)RED-tuotteiden kautta ja nyt ensimmäistä kertaa kampanjaan on otettu mukaan iPhonet.

Uudet (PRODUCT)RED-iPhonet ovat väriltään kirkkaanpunaisia, joten ne eroavat varsin paljon mallistosta jo löytyvästä punakultaisesta värivaihtoehdosta. Teknisesti punaisissa iPhoneissa ei ole kuitenkaan mitään eroa nykyisiin iPhone 7- ja iPhone 7 Plus -puhelimiin. Erikoismallit tulevat myyntiin 128 ja 256 gigatavun tallennustiloilla varustettuina (iPhone 7:n hinnat alkavat 889 eurosta ja iPhone 7 Plussan 1029 eurosta).

Apple uudisti samalla edullisten iPhone SE:n tarjontaa. Tallennuskapasiteetti tuplattiin aiemmista vaihtoehdoista 32 ja 128 gigatavuun.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Samsung Galaxy Z Fold5 – hinta laskenut -36%

Samsung Galaxy Z Fold5
893 € CDON
1799 € Verkkokauppa.com
2099 € Power

Alin hinta viikko sitten: 1385 €

Asus ROG Phone 8 Pro – hinta laskenut -26%

Asus ROG Phone 8 Pro
1164 € Hobby Hall
1208 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 1565 €

Xiaomi Poco X7 – hinta laskenut -20%

Xiaomi Poco X7
199 € Hobby Hall
236 € CDON
249 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 249 €

Honor 90 – hinta laskenut -17%

Honor 90
199 € DNA
239 € Power
249 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 239 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.