HTC perui rannekkeensa julkaisun - tuotetta pitää vielä hioa

Valtteri Ahonen

HTC perui rannekkeensa julkaisun - tuotetta pitää vielä hioa
HTC on ilmoittanut, ettei aio alkuperäisten suunnitelmien mukaisesti julkaista Grip-älyranneketta kesän aikana.

HTC esitteli aktiivisuusrannekkeensa aiemmin tänä vuonna MWC-tapahtumassa Barcelonassa. Gripiksi nimetyn laitteen oli tarkoitus tulla myyntiin tänä kesänä, mutta julkaisua onkin nyt lykätty. HTC:n mukaan tuotetta aiotaan vielä kehittää loppuvuodesta julkaistavaan HTC:n terveys- ja fitness-tuotemallistoon sopivammaksi. Muutospäätöstä perusteltiin muun muassa käyttäjäpalautteella.

Yhtiö ei siis ole kokonaan haudannut aktiivisuusrannekettaan, vaan toivoo saavansa siitä vielä paremman. Vielä ei ole selvillä, mitä kaikkea HTC aikoo mallistoonsa tuoda ja minkälaisessa muodossa Grip siinä esiintyy, sikäli kun nimi ylipäätään säilyy. Asia selvinnee vielä tämän vuoden puolella. Aiheesta kirjoitti Engadget.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Motorola Moto E14 – hinta laskenut -34%

Motorola Moto E14
79 € Power
119 € Multitronic
119 € Gigantti

Alin hinta viikko sitten: 119 €

Nothing Phone (2) – hinta laskenut -33%

Nothing Phone (2)
199 € DNA
299 € Elisa
562 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 299 €

Motorola Moto G24 – hinta laskenut -21%

Motorola Moto G24
89 € Power
116 € CDON

Alin hinta viikko sitten: 113 €

Honor 90 – hinta laskenut -17%

Honor 90
199 € DNA
239 € Power
249 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 239 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.