Nokian yllätysprojektin käyttäjäksi pääsee taas

Manu Pitkänen

Nokian yllätysprojektin käyttäjäksi pääsee taas
Nokia paljasti kesäkuussa, että se kehittää parhaillaan uudenlaista kontekstuaalista ja oppivaa kotinäkymäsovellusta Androidille. Sovellus esiteltiin betana ja sen testaajaksi pääsi vain rajallinen määrä halukkaita.

Z Launcher nousi niin suureksi kiinnostuksen kohteeksi, että beta-testaajat oli hyvin nopeasti valittu ja hitaimmat joutuivat jäämään rannalle. Nyt kuukausi myöhemmin Nokia on päättänyt laajentaa beta-testausta ja päästää mukaan kaikki aiemmin kiinnostuneisuutensa ilmaisseet käyttäjät. Mukaan pääsee tämän sivun kautta.

Nykyisillekin beta-testaajille Nokialla iloisia uutisia, sillä se on julkaissut Z Launcherista uuden version. Ohjelman pitäisi löytää päivitys automaattisesti, mutta sen voi hakea myös asetusten kautta.
MAINOS



Z Launcherin ydin on se, että sovellus analysoi mitä puhelimella tehdään minkäkin vuorokauden aikaan. Tätä kautta sovellus yrittää tuoda juuri siihen hetkeen soveltuvia ohjelmia käsien ulottuville. Sovelluksia ja muita kohteita puhelimella voi hakea kirjoittamalla kosketusnäytölle kirjaimia.

Introducing Z Launcher from Nokia Z Launcher on Vimeo.



Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Oppo A40 – hinta laskenut -40%

Oppo A40
59 € DNA
99 € Power
99 € Elisa

Alin hinta viikko sitten: 99 €

Oppo A18 – hinta laskenut -38%

Oppo A18
49 € DNA
79 € Elisa
129 € Veikon Kone

Alin hinta viikko sitten: 79 €

OnePlus 12R – hinta laskenut -28%

OnePlus 12R
449 € DNA
616 € Dustin Home
657 € Multitronic

Alin hinta viikko sitten: 622 €

Samsung Galaxy A35 – hinta laskenut -25%

Samsung Galaxy A35
179 € Gigantti
179 € Power
179 € DNA

Alin hinta viikko sitten: 239 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.