Acerilta Android-puhelin vielä tänä vuonna

Matti Robinson

Acerilta Android-puhelin vielä tänä vuonna
Mobile World Congressissa ensimmäiset Windows Mobile -puhelimet julkistanut Acer on huhujen mukaan kehittänyt myös Android-puhelimia. Nyt huhuille saatiin varmistus kun Acer-pomo Aymar de Lencquesaing kertoi Singaporen televisiossa, että vaikka virallista ilmoitusta Android-puhelimista ei ole tehty, yhtiö tulee todennäköisesti julkaisemaan sellaisen vielä tämän vuoden aikana.

Maailman suurin tietokonevalmistaja lisäsi, että tavoitteena on nousta viiden suurimman matkapuhelinvalmistajan joukkoon 2012 mennessä. Aymar de Lencquesaingin mukaan tähän vaadittaisiin noin 20-25 miljoonan laitteen vuosimyynti. Yritys aikoo panostaa erityisesti puhelimien synkronointiominaisuuksiin, jotka heidän mukaansa ovat muilla valmistajilla huonolla tolalla.

Valitettavasti mahdollisesta puhelimallista tai sen ominaisuuksista yritys oli edelleen vaitonainen.


Tilaa Puhelinvertailun uutiskirje!

Lähetämme noin kerran viikossa uutiskirjeen, joka sisältää viikon ajalta tärkeimmät uutisemme.

Tilaamalla uutiskirjeemme hyväksyt sääntömme ja tietosuojakäytäntömme.

Parhaat kännykkätarjoukset

Apple iPhone 16 Pro – hinta laskenut -30%

Apple iPhone 16 Pro
879 € iPhonetalo
1251 € CDON
1259 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 1259 €

Xiaomi 14 – hinta laskenut -19%

Xiaomi 14
630 € Hobby Hall
778 € CDON
1099 € Proshop

Alin hinta viikko sitten: 777 €

Samsung Galaxy XCover 7 Pro – hinta laskenut -18%

Realme 12 Pro – hinta laskenut -16%

Realme 12 Pro
402 € Hobby Hall

Alin hinta viikko sitten: 481 €

Kommentoi artikkelia

Pysy aiheessa ja kirjoita asiallisesti. Epäasialliset viestit voidaan poistaa tai niitä voidaan muokata toimituksen harkinnan mukaan.

Haluan ilmoituksen sähköpostitse, kun ketjuun kirjoitetaan uusi viesti.